
MEELEOLUKAS BREAK! PROJEKTI LÕPUÜRITUS
1. juuli 2019Neljapäeval 27. juunil toimus Tallinnas Erinevate Tubade klubis BREAK! projekti lõpuüritus. Kokku võeti kogu projekti raames toimunu, arutleti õppetundide üle ja mõeldi, kuhu ning kuidas edasi.
Neljapäeval 27. juunil toimus Tallinnas Erinevate Tubade klubis BREAK! projekti lõpuüritus. Kokku võeti kogu projekti raames toimunu, arutleti õppetundide üle ja mõeldi, kuhu ning kuidas edasi.
Kõik huvilised on oodatud 27. juunil 2019, kell 15.00 - 17:30 osalema BREAK! projekti lõpuüritusel, mis toimub Telliskivi Loomelinnakus Erinevate Tubade Klubis (Telliskivi 60-A1-65, Tallinn).
Tänavusel Meelelahutusauhindade galal oli nomineeritud nii "Miks mitte?!" seriaal kui ka seriaali peategelase Anna osatäitja Pirte Laura Lember.
Leedu võrdse kohtlemise voliniku kantselei korraldas Leedus koolitused õpetajatele ja karjäärinõustajatele, et aidata neil oma igapäevatöös soostereotüüpe vältida ning nende vastu võidelda.
Tänasest, 30. maist alates on "Miks Mitte?!" uuesti tele-eetris! Noorteseriaali kordusi näeb igal järgneval neljapäeval kell 20.00 ETV kanalilt. Head vaatamist!
BREAK! projekti raames läheb Islandil eetrisse raadiosaade nimega 'Allskyns'. Noored saatejuhid Guðmundur Felixson ja Hafdís Helga Helgadóttir on loonud 10-episoodilise raadiosaate, kus visatakse pilk peale erinevatele erialadele ja töökohtadele ning arutletakse, kas sugu on eriala valimisel oluline.
“Miks mitte?!” seriaali valiti 6-10 mail toimunud avalik-õiguslike teleorganisatsioonide olulisima ülemaailmse konverentsi Input 2019 programmi ning linastus 6. mail Bangkokis.
BREAK! porjekti tutvustava avaürituse raames toimus Islandil vōrdōiguslikkuse konverents, mis oli orienteeritud soostereotüüpidele ning nende vähendamisele koolides. Üritus viidi läbi 9. mail ning osalejate seas astusid üles lisaks Islandi koolide ōpetajatele, administraatoritele, karjäärinōustajatele ning muudele haridusega seotud inimestele ka BREAK! projekti esindajad Maria Tiidus ja Maret Seppel.
Eksperdid viisid Leedu koolisüsteemis läbi uuringu nägemaks, kui palju kasutatakse õppematerjalides soolisi stereotüüpe ning kas noori suunatakse stereotüüpselt mõtlema. Uuring tehti 13-14 aastaste jaoks mōeldud õppematerjale analüüsides ning selle abil koostati juhend tulevastele õppematerjalide loojatele:
Meil on taaskord rõõmustavaid uudiseid! "Miks mitte?!" seriaal nomineeriti lisaks EFTA galale ka tänavuse aasta Eesti Meelelahutusauhindade gala aasta meelelahutussaate tiitlile.
Kutsume kõiki loosist osa võtma!
Meil on häid uudiseid! "Miks mitte?!" seriaali näeb nüüd ka Leedu teleekraanidel. Sarja esimene episood linastus 10. aprillil. Hoiame pöialt, et noorteseriaal jõuab seal sama paljude televaatajate südametesse nagu Eestiski.
Täna, 2. aprillil, liikus stereotüüpide teemaline fotonäitus T1 Kaubanduskeskusest Tallinna Tehnika Ülikooli. Minge uudistama!
Aprilli esimene kuupäev tõi BREAK! projektile väga meeldiva üllatuse. Nimelt valiti Martin Algus "Miks Mitte?!" stsenaariumi kirjutamise eest Eesti Filmi-ja Teleauhindade (EFTA) jagamisel 2019 aasta parimaks stsenaristiks. Žürii kirjeldas Martinit sõnadega: "Seriaaliga "Miks Mitte?!" näitas meisterlik karakterite looja kaasahaaravalt noorte muresid ja haaras noort vaatajat."
Alates tänasest, 14. märtsist, on stereotüüpide teemaline fotonäitus üleval T1 Kaubanduskeskuses Tallinnas. Alatest detsembrist 2018. oli näitus üleval Tallinna Ülikooli peahoones. Rännates 2018. ja 2019 aastal mööda Eestimaad ringi on näituse eesmärgiks panna noori mõtlema stereotüüpsete hoiakute olemasolule ja nende mõjule ühiskonnas.
BREAK! projekti raames toimus kokku 6 koolitust "Stereotüüpidest vabad eriala- ja karjäärivalikud", mille raames sai uusi teadmisi ligi 200 õpetajat, karjäärinõustajat, noorsootöötajat, tudengit ja muud huvilist.
BREAK! projekti raames valminud teleseriaali "Miks Mitte?!" ei saada edu ainult välismaal, ka Eestis pälvib noorteseriaal tunnustust. Nimelt on seriaali stsenarist Martin Algus nomineeritud Eesti Filmi- ja Teleauhindade (EFTA) jagamisel "Miks Mitte?!" stsenaariumiga parimaks stsenaristiks. Palju õnne!
Koolitused õpetajatele ning karjäärinõustajatele on täies hoos! Vastukaja koolitustele on olnud väga positiivne, koolitusi on nautinud nii osalejad kui ka koolitajad. Toimunud arutelud on olnud äärmiselt inspireerivad ja innustavad.
Meil on hea meel teatada, et noorteseriaal "Miks Mitte?!" valiti näitamiseks INPUT 2019 Televisioonikonverentsil. Konverentsi programmi pääsemise nimel võistleb sadu erinevaid telesaateid, filme ja seriaale. Tegu on teise eesti seriaaliga, mis Televisioonikonverentsi programmi on valitud.
BREAK! projekti raames toimuvad koolitused õpetajatele ja karjäärinõustajatele algavad juba järgmisel nädalal! Esimene eestikeelne koolitus toimub juba 11. veebruaril Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsikeskuses ning esimene venekeelne koolitus toimub juba 12. veebruaril Jõhvi kontserdimajas. Veel on viimane võimalus ennast koolitusele registreerida, ole kiire!
7. veebruaril kell 12.10 läheb Raadio 4's eetrisse venekeelne raadiosaade "Üksikasjad" - "Podrobnosti", kus Jelizaveta Dulberg räägib lähemalt BREAK! projekti raames toimuvatest koolitustest õpetajatele ja karjäärinõustajatele.
Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta ja BREAK! projekti juht Maria Tiidus tutvustasid 21. jaanuaril Pariisis Soolise Võrdõiguslikkuse Nõukogu poolt kokku kutsutud Soolise Võrdõiguslikkuse Võrgustiku üritusel projekti BREAK!.
2018. aasta lõpus külastasime igas Eesti maakonnas ühte kooli, et tutvustada koolinoortele projekti BREAK!. Igal üritusel osales keskmiselt 100 õpilast, rekordina oli Kuressaares kohal lausa 240 õppurit.
Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik soovib kõigile toredaid pühi ja piirangutest vabu valikuid!
5. detsembril 2018 avati stereotüüpsete hoiakute teemaline fotonäitus Tallinna Ülikooli peahoones. Rännates 2018. ja 2019. aastal mööda Eestimaad ringi on näituse eesmärgiks panna noori mõtlema stereotüüpsete hoiakute olemasolule ja nende mõjule ühiskonnas.
Kuulutati välja Raadio2 räpivõistluse “Sina ka” võitjad, võrdsete võimaluste voliniku eripreemia kõige parema sotsiaalkriitilise loo eest läks esitajale Protest “Kõigest inimene”. KUULA SIIT
3. detsembril kell 15:00 toimub Tallinna Inglise Kolledži IV korruse Kammersaalis väitlus poliitikute ja õpilaste võistkondade vahel teemal: “Kas naiste väiksem palk on naiste vaba valik?”.