Menüü

MEELEOLUKAS BREAK! PROJEKTI LÕPUÜRITUS

1. juuli 2019

Neljapäeval 27. juunil toimus Tallinnas Erinevate Tubade klubis BREAK! projekti lõpuüritus. Kokku võeti kogu projekti raames toimunu, arutleti õppetundide üle ja mõeldi, kuhu ning kuidas edasi.

Loe edasi

Kutse break! projekti lõpuüritusele 27. juunil

14. juuni 2019

Kõik huvilised on oodatud 27. juunil 2019, kell 15.00 - 17:30 osalema BREAK! projekti lõpuüritusel, mis toimub Telliskivi Loomelinnakus Erinevate Tubade Klubis (Telliskivi 60-A1-65, Tallinn).

Loe edasi

"Miks Mitte?!" Kroonika Meelelahutus-auhindade Galal 2019

5. juuni 2019

Tänavusel Meelelahutusauhindade galal oli nomineeritud nii "Miks mitte?!" seriaal kui ka seriaali peategelase Anna osatäitja Pirte Laura Lember.

Loe edasi

Õpetajate ja karjäärinõustajate koolitused Leedus

3. juuni 2019

Leedu võrdse kohtlemise voliniku kantselei korraldas Leedus koolitused õpetajatele ja karjäärinõustajatele, et aidata neil oma igapäevatöös soostereotüüpe vältida ning nende vastu võidelda.

Loe edasi

"Miks Mitte?!" uuesti tele-eetris

30. mai 2019

Tänasest, 30. maist alates on "Miks Mitte?!" uuesti tele-eetris! Noorteseriaali kordusi näeb igal järgneval neljapäeval kell 20.00 ETV kanalilt. Head vaatamist!

Loe edasi

Võrdõiguslikkust käsitlevad raadiosaated lähevad eetrisse ka Islandil

23. mai 2019

BREAK! projekti raames läheb Islandil eetrisse raadiosaade nimega 'Allskyns'. Noored saatejuhid Guðmundur Felixson ja Hafdís Helga Helgadóttir on loonud 10-episoodilise raadiosaate, kus visatakse pilk peale erinevatele erialadele ja töökohtadele ning arutletakse, kas sugu on eriala valimisel oluline. 

Loe edasi

"Miks mitte?!" linastus ülemaailmsel telekonverentsil Input 2019

15. mai 2019

“Miks mitte?!” seriaali valiti 6-10 mail toimunud avalik-õiguslike teleorganisatsioonide olulisima ülemaailmse konverentsi Input 2019 programmi ning linastus 6. mail Bangkokis.

Loe edasi

BREAK! avaüritus Islandil

23. mai 2019

BREAK! porjekti tutvustava avaürituse raames toimus Islandil vōrdōiguslikkuse konverents, mis oli orienteeritud soostereotüüpidele ning nende vähendamisele koolides. Üritus viidi läbi 9. mail ning osalejate seas astusid üles lisaks Islandi koolide ōpetajatele, administraatoritele, karjäärinōustajatele ning muudele haridusega seotud inimestele ka BREAK! projekti esindajad Maria Tiidus ja Maret Seppel.

Loe edasi

Leedu partnerid viisid koolisüsteemis läbi uuringu

6. mai 2019

Eksperdid viisid Leedu koolisüsteemis läbi uuringu nägemaks, kui palju kasutatakse õppematerjalides soolisi stereotüüpe ning kas noori suunatakse stereotüüpselt mõtlema. Uuring tehti 13-14 aastaste jaoks mōeldud õppematerjale analüüsides ning selle abil koostati juhend tulevastele õppematerjalide loojatele:

Loe edasi

Aasta meelelahutussaate nominatsioon "Miks mitte?!"-le

30. aprill 2019

 Meil on taaskord rõõmustavaid uudiseid! "Miks mitte?!" seriaal nomineeriti lisaks EFTA galale ka tänavuse aasta Eesti Meelelahutusauhindade gala aasta meelelahutussaate tiitlile.

Loe edasi

Auhinnamäng "Miks mitte?!" Facebooki lehel

30. aprill 2019

Kutsume kõiki loosist osa võtma!

Loe edasi

"Miks mitte?!" jõudis Leedu teleekraanidele

25. aprill 2019

Meil on häid uudiseid! "Miks mitte?!" seriaali näeb nüüd ka Leedu teleekraanidel. Sarja esimene episood linastus 10. aprillil. Hoiame pöialt, et noorteseriaal jõuab seal sama paljude televaatajate südametesse nagu Eestiski.

Loe edasi

Fotonäitus liikus ttü'sse

2. aprill 2019

Täna, 2. aprillil, liikus stereotüüpide teemaline fotonäitus T1 Kaubanduskeskusest Tallinna Tehnika Ülikooli. Minge uudistama!

Loe edasi

"Miks mitte?!" stsenaarium valiti parimaks

1. aprill 2019

Aprilli esimene kuupäev tõi BREAK! projektile väga meeldiva üllatuse. Nimelt valiti Martin Algus "Miks Mitte?!" stsenaariumi kirjutamise eest Eesti Filmi-ja Teleauhindade (EFTA) jagamisel 2019 aasta parimaks stsenaristiks. Žürii kirjeldas Martinit sõnadega: "Seriaaliga "Miks Mitte?!" näitas meisterlik karakterite looja kaasahaaravalt noorte muresid ja haaras noort vaatajat."

Loe edasi

FOTONÄITUS T1 KAUBANDUS- KESKUSES

14. märts 2019

Alates tänasest, 14. märtsist, on stereotüüpide teemaline fotonäitus üleval T1 Kaubanduskeskuses Tallinnas. Alatest detsembrist 2018. oli näitus üleval Tallinna Ülikooli peahoones. Rännates 2018. ja 2019 aastal mööda Eestimaad ringi on näituse eesmärgiks panna noori mõtlema stereotüüpsete hoiakute olemasolule ja nende mõjule ühiskonnas.

Loe edasi

Koolitused on selleks korraks lōppenud

13. märts 2019

BREAK! projekti raames toimus kokku 6 koolitust "Stereotüüpidest vabad eriala- ja karjäärivalikud", mille raames sai uusi teadmisi ligi 200 õpetajat, karjäärinõustajat, noorsootöötajat, tudengit ja muud huvilist. 

Loe edasi

PARIMA STSENAARIUMI NOMINATSIOON "MIKS MITTE?!"-LE

12. märts 2019

BREAK! projekti raames valminud teleseriaali "Miks Mitte?!" ei saada edu ainult välismaal, ka Eestis pälvib noorteseriaal tunnustust. Nimelt on seriaali stsenarist Martin Algus nomineeritud Eesti Filmi- ja Teleauhindade (EFTA) jagamisel "Miks Mitte?!" stsenaariumiga parimaks stsenaristiks. Palju õnne!

Loe edasi

KOOLITUSED TÄIES HOOS

20. veebruar 2019

Koolitused õpetajatele ning karjäärinõustajatele on täies hoos! Vastukaja koolitustele on olnud väga positiivne, koolitusi on nautinud nii osalejad kui ka koolitajad. Toimunud arutelud on olnud äärmiselt inspireerivad ja innustavad.

Loe edasi

"MIKS MITTE?!" INPUT 2019 KONVERENTSI PROGRAMMIS

14. veebruar 2019

Meil on hea meel teatada, et noorteseriaal "Miks Mitte?!" valiti näitamiseks INPUT 2019 Televisioonikonverentsil. Konverentsi programmi pääsemise nimel võistleb sadu erinevaid telesaateid, filme ja seriaale. Tegu on teise eesti seriaaliga, mis Televisioonikonverentsi programmi on valitud. 

Loe edasi

MARIA TIIDUS VIKERRAADIOS

10. veebruar 2019

BREAK! projekti juht Maria Tiidus osales külalisena 8. veebruaril 2019 Vikerraadio saates "Huvitaja", kus ta tutvustas projekti BREAK! ning õpetajatele ja karjäärinõustajatele toimuvaid koolitusi lähemalt. Kuula raadiosaadet SIIT

Loe edasi

KOOLITUSED ALGAVAD JUBA JÄRGMISEL NÄDALAL

5. veebruar 2019

BREAK! projekti raames toimuvad koolitused õpetajatele ja karjäärinõustajatele algavad juba järgmisel nädalal! Esimene eestikeelne koolitus toimub juba 11. veebruaril Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsikeskuses ning esimene venekeelne koolitus toimub juba 12. veebruaril Jõhvi kontserdimajas. Veel on viimane võimalus ennast koolitusele registreerida, ole kiire!

Loe edasi

JELIZAVETA DULBERG RAADIO 4's

4. veebruar 2019

 7. veebruaril kell 12.10 läheb Raadio 4's eetrisse venekeelne raadiosaade "Üksikasjad" - "Podrobnosti", kus Jelizaveta Dulberg räägib lähemalt BREAK! projekti raames toimuvatest koolitustest õpetajatele ja karjäärinõustajatele.

Loe edasi

BREAK! projekt Pariisis

25. jaanuar 2019

Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta ja BREAK! projekti juht Maria Tiidus tutvustasid 21. jaanuaril Pariisis Soolise Võrdõiguslikkuse Nõukogu poolt kokku kutsutud Soolise Võrdõiguslikkuse Võrgustiku üritusel projekti BREAK!.

Loe edasi

Maakonnavisiidid osutusid üliedukateks!

15. jaanuar 2019

2018. aasta lõpus külastasime igas Eesti maakonnas ühte kooli, et tutvustada koolinoortele projekti BREAK!. Igal üritusel osales keskmiselt 100 õpilast, rekordina oli Kuressaares kohal lausa 240 õppurit.

Loe edasi

Häid pühi!

21. detsember 2018

Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik soovib kõigile toredaid pühi ja piirangutest vabu valikuid!

Loe edasi

Stereotüüpsete hoiakute teemaline fotonäitus

5. detsember 2018

5. detsembril 2018 avati stereotüüpsete hoiakute teemaline fotonäitus Tallinna Ülikooli peahoones. Rännates 2018. ja 2019. aastal mööda Eestimaad ringi on näituse eesmärgiks panna noori mõtlema stereotüüpsete hoiakute olemasolule ja nende mõjule ühiskonnas.

Loe edasi

Raadio2 räpivõistluse “Sina ka” võitjad

14. detsember 2018

Kuulutati välja Raadio2 räpivõistluse “Sina ka” võitjad, võrdsete võimaluste voliniku eripreemia kõige parema sotsiaalkriitilise loo eest läks esitajale Protest “Kõigest inimene”. KUULA SIIT

Loe edasi

Koolinoored vs poliitikud väitlevad vabade valikute üle

3. detsember 2018

3. detsembril kell 15:00 toimub Tallinna Inglise Kolledži IV korruse Kammersaalis väitlus poliitikute ja õpilaste võistkondade vahel teemal: “Kas naiste väiksem palk on naiste vaba valik?”.

Loe edasi

Raadio2-es hetkel käimas räpivõistlus: “Sina ka!”

28. november 2018

Raadio 2 välja kuulutatud räpivõistlus "Sina ka" ootab veel kuni 2. detsembrini lugusid võistlustulle. Siiani on laekunud 33 pala.

Loe edasi Loe edasi