Menüü

Projekt

MIS? Ristmeediaprojekt.

EESMÄRK? Noored, kes teevad oma erialavalikud sõltumatult ning südame järgi olles vabad piiravatest soostereotüüpidest.

KES? Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kantselei koostöös Eesti Rahvusringhäälingu, Tallinna Ülikooli, SA Innove, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Leedu võrdse kohtlemise voliniku ja Islandi soolise võrdõiguslikkuse keskusega. Projekti põhiline rahastaja on Euroopa Komisjon.

MILLAL? 30-kuud ajavahemikus 2017-2019.

KONTAKT

Maria Tiidus, maria.tiidus@volinik.ee, +372 588 532 28

Mari-Ann Lumeste, mari-ann.lumeste@volinik.ee, +372 52 55 130

SERIAAL MIKS MITTE?!

Läbi erinevate tegelaskujude põimitakse läbi igapäevasituatsioonid erinevate probleemidega ja valikuvõimalustega neid lahendada. Seriaalil on 10 episoodi pikkusega 28 minutit. Esimene episood esilinastus ETV eetris 29. oktoobril 2018 ning vene keelselt pealeloetuna ETV+ eetris 3. oktoobril 2018. Episoodid on kättesaadavad ETV koduleheküljel ning sarja koduleheküljel.

Ka Leedus esilinastus seriaal 10. aprillil 2019. 

KOOLITUSED

õpetajatele ja karjäärinõustajatele, kus tutvustatatakse, kuidas BREAK! proekti raames valminud õppematerjale kasutada ning teemat käsitleda.

Eestis toimusid koolitused veebruaris ja märtsis 2019. Kokku toimus 6 koolitust Tallinnas, Tartus ja Jõhvis, nii eesti- kui ka vene keeles, mille raames sai uusi teadmisi ligi 200 õpetajat, karjäärinõustajat, noorsootöötajat, tudengit ja muud huvilist. Lisainfot Eestis toimunud koolituste kohta leiab siit.

Leedus toimusid koolitused mais 2019. Kokku toimus 3 koolitust Švenčionys, Vilniuses ja Kaunases. Lisainfot Leedus toimunud koolituste kohta leiab siit.

Islandil toimusid koolitused kevadel 2019. Kokku toimus 4 koolitust Akureyris ja Reykjavikis. 

 

Õppematerjalid

mis on tasuta kättesaadavad digitaalse õppevara portaalis e-koolikott ning projekti koduleheküljel.

Õppematerjalid sisaldavad materjale erinevatele sihtgruppidele ning on ühildatud riikliku õppekavaga. Õppematerjalid nii eesti, inglise, vene, islandi, poola kui ka leedu keeles on kättesaadavad siit. Peagi ilmuvad õppematerjalide rubriigi alla ka interaktiivsed õppematerjalid.

 

FOTONÄITUS

2018. ja 2019. aastal rändab mööda Eestimaad ringi stereotüüpide teemaline fotonäitus, mille eesmärgiks on panna noori mõtlema stereotüüpsete hoiakute olemasolule ja nende mõjule ühiskonnas.

Näitus avati 05.12.2018 Tallinna Ülikooli peahoones, kust ta liikus märtsis 2019. edasi T1 Kaubanduskeskusesse, seejärel Tallinna Tehnikaülikooli ning Arsenali Kaubanduskeskusesse.

 

 

Raadiosaated

kus käsitletakse erinevaid võrdse kohtlemise teemasid laiemalt.

Eestikeelsed 10 raadiosaadet on Vikerraadio eetris igal teisel teisipäeval, kell 10.05. Esimene eestikeelne raadiosaade “Ühisosa” oli Vikerraadio eetris 26. oktoobril 2018. Raadiosaated on kättesaadavad nii Vikerraadio kui ka projekti koduleheküljel.

Venekeelsed 10 raadiosaadet on alates 6. septembrist 2018 Raadio 4 eetris igal teisel neljapäeval kell 14.05. Raadiosaated on kättesaadavad Raadio 4 koduleheküljel kui ka projekti kodulehejülel.

Islandikeelsed 10 raadiosaated nimega 'Allskyns' on alates 9. maist 2019 RÚV0 eetris alates 2019. aasta maist. Raadiosaadete kohta leiab rohkem infot siit. Raadiosaated on kättesaadavad RÚV0 koduleheküljelt. 

Maakonnavisiidid

kus tutvustasime projekti olemust. Visiidi toimusid nii Islandil kui ka Eestis.

Eestis toimus kokku 15 maakonnavisiiti. 2018. aasta lõpus külastasime ühte kooli igas Eestimaa maakonnas, kus tutvustasime projekti koolinoortele. Rohkem Eestis toimunud maakonnavisiitide kohta loe siit.

Islandil toimus 2019. aastal 9 projekti tutvustavat üritust neljas erinevas maakonnas 2019.